Porselen Lamine

Dişlerinizin ön tarafına katmanlanmış ince koruyucu “porselen” kaplamalarıdır. Laminat diş kabaca 0.5 cm diş küçültme özelliğine sahip olduklarından, geri dönüşümlü bir tedavi şekli olarak değerlendirilmezler. Dişleriniz hafifçe aşınmışsa, küçük çentikler / çukurlar varsa veya oldukça önemsiz anormallikleri varsa (iğneli yan kesici dişler gibi) laminat diş tedavisi diş restorasyonunuz için iyi bir seçenektir.
 
Daha güzel bir gülüş yaratmak muhtemelen en estetik diş hekimliği aracıdır. Minimum miktarda diş küçültme gerektirirler (yaklaşık 0.5 mm). Bu nedenle bir kurondan daha konservatif bir restorasyondurlar. Laminat kaplamalar dişin pozisyonunu, şeklini, boyutunu ve rengini değiştirmemize izin verir. Tüm estetik anormallikler için tek alternatif değiller. Ancak tercih edilen diş tedavisi hizmeti olduklarında gerçekten dikkate değer bir yenilemedir.
 
Laminat diş ne için kullanılır?
Tedavinin temel amacı dişlerinizin görünümünü iyileştirmektir. Birincil belirtilerden bazıları renksiz dişler, aşınmış / şekilsiz / kırık dişler, zayıf diş hizalaması veya yanlış hizalanmış dişlerdir. Genellikle hasta tercihine göre değişkenlik gösterir. Dişleriniz arasındaki boşlukları kapatmada da yardımcı olur. Bu amaç için ideal olarak uygundurlar.
 
Laminat diş tedavisi nasıl çalışır?
Diş hekimleri, dişlerinize güçlü bir diş bağı olan kompozit-diş-mine bağının oluşturulduğu özel bir diş yapıştırma işlemi uygular. Bu işlem, dişi dirençli ve uzun ömürlü bir sonuçla diş minesine yapıştırır.
 
Laminat diş kırılır mı?
Laminat diş üzerine uyguladığınız tüm aşınma ve yıpranmalara dayanıklıdır, aslında kırılgandır. Ama dişlerinize sıkıca bağlandığında ve diş yapısından takviye aldığında çok güçlü ve dayanıklı yüzey oluşturur. Çok fazla baskı ve zorlanma altında kırılacaktır. Aşırı sert yiyecekler yemeye yatkınsanız, dişleriniz öğütme işlemi sırasında aşırı baskıya maruz kalıp kırılması muhtemeldir. Maalesef ki bu aşırı sert yiyeceklere dayanma konusunda iyi değil!
 
Dişlerin doğal yansıtıcı özelliklerini andırdığından, insan diş dokusuna benzeyecek şekilde tasarlanmış, doğal ve muhteşem görünebilir. Ayrıca lekelenmeye karşı dirençlidir. Diğer diş işlemlerine göre lekelenmeye ve renk bozulmasına daha iyi direnç gösterdiği için özellikle sigara içenler, şarap ve kahve içenler ve diş lekesine yatkın kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle normal koşullar altında harika bir seçenek sunar. Hem de küçük diş kusurlarını onarır.
 
Laminat Diş Bakımı
Diş laminatının bakımı oldukça basittir. Rutin fırçalama ve diş ipi kullanımı ile bunları orijinal dişleriniz gibi tedavi etmelidir. Genellikle diş hekiminiz aşındırıcı olmayan florürlü diş macunu kullanmanızı önerir. Laminatın işlevini ve laminatlara karşı ağzınızın tepkisini kontrol etmek için takıldıktan bir hafta sonra muhakkak diş hekiminizi ziyaret etmeniz gerekir.

izmir zirkoyum diş kaplama

+90 (545) 380 70 90

bt_bb_section_top_section_coverage_image