Diş Beyazlatma

Daha parlak bir gülümseme mi istiyorsunuz? Diş beyazlatma söz konusu olduğunda, iki seçeneğiniz vardır: muayenehanede veya evde bakım.
 
Her iki diş beyazlatma seçeneği de peroksit bazlı ağartma maddeleri içerir. Evde kullanılan sistemler % 3 ila arasında peroksit (karbamid veya hidrojen peroksitler) içerir. Ofis içi sistemler ila Carasında peroksit içerir.
 
Genel olarak, dişlerinizde ne kadar uzun süre güçlü bir çözelti tutarsanız, dişleriniz o kadar beyaz olur. Ancak beyazlatma solüsyonundaki peroksit yüzdesi ne kadar yüksekse dişlere o kadar kısa sürülmelidir. Jeli daha uzun süre tutmak, dişi kurutacak ve diş hassasiyetini artıracaktır.
 
Her seçeneğin artıları ve eksileri vardır, ancak evde diş beyazlatmanın kitlerini denemeden önce diş hekiminizle konuştuğunuzdan emin olun. Herkes iyi sonuçlar göremez. İki seçenekte, porselen kuronları veya kompozit diş rengindeki bağları beyazlatmaz.
 
Ofis Tipi Diş Beyazlatma Nedir?
Diş hekiminiz tarafından yapılan işlem, dişlerin daha hızlı parlaklaşmasında yardımcı olur. Beyazlatma solüsyonu genellikle evde kullanılan kitlerden çok daha güçlüdür. Ayrıca beyazlatma sürecini hızlandırmak ve yoğunlaştırmak için ısı, ışık veya ikisinin bir kombinasyonu kullanılabilir.
 
En dramatik sonuçlar - dişler genellikle üç ila sekiz ton daha parlak olur - genellikle 30-60 dakikalık muayenehanede birkaç ziyaret gerektirir. Bazı diş hekimleri, 2 saatlik tek bir randevuda yapılabilen teknikler kullanır (örneğin, Zoom sistemi).
 
Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?
Evde diş beyazlatmak için birçok seçenek vardır, en yaygın olanları şunlardır:
 
• Şeritleri ve jeller. Fırça veya ince bir şerit ile doğrudan dişlere uygulanan bu peroksit esaslı diş beyazlatma ürünlerinin genellikle 10 ila 14 gün boyunca günde bir veya iki kez uygulanması gerekir. Sonuçlar dört ay veya daha uzun sürer.
 
• Tepsi bazlı diş beyazlatma sistemleri. Bu seçenekle, ağız koruyucu benzeri bir tepsi peroksit bazlı bir ağartma jeli veya macunu ile doldurulur ve dört haftaya kadar günde bir ila birkaç saat dişlerin üzerine yerleştirilir. Tepsi bazlı diş beyazlatma sistemlerini eczanelerden satın alabilir veya diş hekiminize özel olarak taktırabilirsiniz.
 
• Diş beyazlatıcı diş macunları. Hafif aşındırıcı oldukları için her diş macunu, dişlerdeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, beyazlatıcı diş macunları, bir ağartma maddesi yardımı olmadan dişlerdeki lekeleri temizlemeye yardımcı olan kimyasallar veya cilalama maddeleri de içerir. Diş beyazlatıcı diş macunları nispeten ucuzdur ve dişleri yaklaşık bir gölge kadar parlatır. Bazı beyazlatıcı diş macunları peroksitler içerir, ancak dişlerde beyazlatma yararı sağlayacak kadar uzun süre tutulmazlar.
 
Dişleri Beyaz Tutmak
İster evde bir diş beyazlatma sistemi kullanıyor olun, ister dişlerinizi bir diş hekimi tarafından beyazlattırın, her gün fırçalayarak, diş ipi kullanarak ve durulayarak sonuçların korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, asidik ve tanen açısından zengin yiyecek ve içeceklerden kaçının, örneğin:
 
• Siyah çaylar ve kahve
• Beyaz ve kırmızı şarap
• Spor içecekleri
• Gazlı içecekler (koyu ve açık renkli gazlı içecekler)
• Meyveler ve diğer koyu renkli yiyecekler
• Soslar (soya, domates, köriler)

izmir zirkoyum diş kaplama

+90 (545) 380 70 90

bt_bb_section_top_section_coverage_image