Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği nedir?
 
Bazıları gözlerin ruha açılan bir pencere olduğunu söylüyor, ama gülüşünüz hakkınızda da çok şey söylüyor. Güzel, parlak bir gülümseme harika görünmekle ve başkalarına mutluluk getirir. Aynı zamanda dünyaya sağlığınızı önemsediğinizi de söyler. Aynı zamanda daha iyi bir yaşama götürür! Bu estetik diş hekimliğinde güzellik, sağlık ve işlev birleşimi her hasta için nihai hedefimizdir. Biz buna "estetik diş hekimliği" diyoruz. Bu bakım yaklaşımının nasıl en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacağını açıklayacağız.
 
Estetik diş hekimliği nedir?
 
Dişlerinizi iyileştirmek için sanatı ve bilimi birleştirir. Estetik diş hekimliği aşağıda belirtilen özelliklere sahip dişlerin düzeltilmesine yardımcı olur:
 
• Eğri
• Eksik
• Lekeli
• Çatlak
 
Bazı insanlar mükemmel bir gülüşün estetik diş hekimliğinin odak noktası olduğunu sanır. Ancak gülüşünüzün görünümünü ve parlaklığını iyi hale getirmek denklemin bir parçasıdır ama nihai amacı değildir. Çünkü, bu bakım konusu ağzınızın doğal sağlığına ve işlevine özel önem verir. Kozmetik bakım ürünlerini diş sağlığı ve canlılığına bu odaklanma ile harmanlayarak, doğal olarak güzel, sağlıklı ve uzun ömürlü bir gülüş elde edilir.
 
Estetik diş hekimliğinin faydaları
 
Bu yaklaşımın faydalarını anlamak için bir örneğe bakalım. Gülümsemenizden memnun olmadığınızı varsayın - daha parlak ve daha az çarpık olmasını istiyorsunuz.
 
Estetik diş hekimliği sadece mükemmel bir gülüş üretmekten daha fazlasını yapar. Örneğin doğal özelliklerinize ve kişiliğinize uyan bir gülüş sağlamak için çeşitli bilimsel teknikleri ve sanatsal becerileri birleştirip diş sağlığınıza ulaşmanıza yardımcı olur.
 
Yaygın estetik diş hekimliği teknikleri
 
Estetik diş hekimliği, rengi atmış veyahut çatlamış dolguyu, doğal dişinizle kusursuz bir şekilde karışan daha doğal görünümlü bir dolguyla değiştirmek kadar basittir. Ayrıca, çürük veya hasar görmüş bir dişi, sanki bir diş implantı ve doğal görünümlü bir kronla değiştirmek gibi daha karmaşık prosedürleri de içerir.
Estetik hizmeti ve bunların gülüşünüzü ve sağlığınızı mükemmelleştirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenelim.
 
1. Kaplamalar - Dişlerinizin önüne yapıştırılmış porselen bir kabuk. Estetik boşlukları, lekeleri, renk değişimlerini, kırıntıları, çatlakları ve çarpık dişleri düzeltir. Gülüş şeklinizi ve işlevini eski haline getirmeye yardımcı olur.
 
2. Diş kuronları - Ciddi şekilde hasar görmüş dişlerin şeklini, işlevini ve rengini eski haline getirmesi için bir kapak. Çürümeyi durdurmaya yardımcı olur ve aynı zamanda dayanıklıdır.
 
3. Diş implantları - Çene kemiğinize doğal kök gibi davranmak ve eksik veya hasarlı dişleri eski haline getirmek için yerleştirilen biyouyumlu bir titanyum direk.
 
4. Kozmetik yapıştırma - Boşlukları kapatarak, yongaları doldurarak, pürüzlü kenarları düzleştirerek ve dişleri parlatarak diş kusurlarını düzeltir. Minimal invazivdir ve dişleri güçlendirir.
 
5. Invisalign - Çarpık dişleri düzeltmenin, boşlukları kapatmanın veya çapraşık dişlere daha fazla alan sağlamanın minimal invaziv yolu. Diş sağlığınıza, temizliğine ve gülümsemenize özen gösterme yeteneğinizi
artırır.
 
6. Protezler - Eksik dişler için güçlü ve stabil çözüm. Çiğneme gibi işlevselliği geri kazandırır. Ek olarak diş eti hastalığı gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.
 
7. Diş beyazlatma - Gülüşünüzü parlak ve doğal rengine döndürmenin minimal invaziv ve oldukça etkili yolu

+90 (545) 380 70 90

bt_bb_section_top_section_coverage_image